fbpx

İstanbul En İyi Ortodontist

en iyi ortodontist mert topbaşı
Ortodonti Tedavisi Nedir?

Karşılıklı çenelerdeki dişlerin doğru sırayla, düzgün biçimde dizilmesi ve doğru bir kapanış ile dişlerin hem fonksiyonellikleri, hem de estetik görünümleri çok büyük oranda sağlanmış olur. İşte ortodonti anabilim dalı bu noktada devreye girer. Ortodonti; Yunanca “ortho” (düzgün) ve “odons” (diş) kelimelerinin bir araya gelmesiyle türemiştir. Kelime kökeninden de anlaşılacağı gibi ortodontinin en temel amacı düzgün dişler ortaya koymaktır. Diş ile çene arasındaki uyumsuzluklar, diş çapraşıklıkları, diş eksiklikleri, çene darlığı, çenenin ileride veya geride olması, kapanış problemleri gibi durumlar ortodonti tedavilerinin kapsama alanına girer. Tüm bu problemler için kalıcı çözümler yaratmanın, sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere ulaşmanın yolu ise deneyimli ve uzman bir ortodontist ile işbirliği yapmaktan geçer.
İstanbul’un en iyi ortodontisti için arama yapmaya kalktığınızda sonuçların sizi ulaştırdığı isimler arasında Dr. Mert Topbaşı da olacaktır. Gerek aldığı eğitim, gerek akademik kariyeri, gerekse ortodonti alanındaki uzmanlığıyla öne çıkan Mert Topbaşı, en güncel, konforlu ve hızlı tedavi yöntemleriyle sorunlarınıza kalıcı çözümler getirir. Siz de Dr. Mert Topbaşı ile tanışın, sağlıklı ve göz alıcı gülüşlere hazır olun.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodonti tedavileri ortodontik apareyler aracılığıyla gerçekleştirilir. Mevcut problemin boyutuna, uzman hekimin görüşüne, hastanın talep ve beklentisine göre alternatif apareylerden hangisinin daha uygun olduğuna karar verilir. Apareyler dişe takılarak tedavi süreci başlatılır.
Ortodontide kullanılan apareyler genel olarak sabit ve hareketli olarak ikiye ayrılır. Sabit olanlar diş teli olarak da bilinir. Diş telleri diş yüzeyine tek tek yapıştırılır. Söz konusu teller dişlerin istenen yöne doğru hareket etmesini sağlar. Diş telleri metal, diş rengi ya da şeffaf olarak hazırlanabilir. Lingual braket olarak bilinen apareyler ise dişin iç yüzeyine yapıştırılır ve dışarıdan bakıldığında hiçbir estetik olumsuzluğa sebep olmaz. Şeffaf plaklar ise hareketli apareylerdir. Bu plaklar istenildiği zaman hasta tarafından çıkarılıp takılabilir. Mevcut problemin tedavisi için uzman diş hekimi tarafından uygun görülüyorsa ve hastanın da tercihi bu yöndeyse şeffaf plak tedavisi tercih edilebilir. Tüm tedaviler, dişler ağız içinde doğru konumlarına gelene, düzgün bir şekilde sıralanana kadar devam eder.

mert-topbasi-ortodonti-dis-hekimi

Dişlerinizle ilgili ortodontik problemlerinize kalıcı çözümler arıyorsanız ortodontist tavsiyesi alırken diş hekiminin uzmanlık alanlarını ve tecrübesini de mutlaka dikkate alın. Dişlerinizin sağlığını ve estetik görünümünü mesleğinde öncü ve güvenilir hekimlere emanet edin. İstanbul’un en iyi ortodonti uzmanı ile tanışmak istiyorsanız Dr. Mert Topbaşı’nın muayenehanesine uğramayı unutmayın.

Ortodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
  • Diş çarpıklığına ya da dizilim bozukluklarına bağlı olarak ortaya çıkan fonksiyonel problemler giderilir. Çiğneme ve konuşma faaliyetleri kişi tarafından rahat bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Dişlerin estetik açıdan ideal konumuna ulaşması sağlanır. Kişi düzgün sıralanmış ve çapraşıklığı olmayan dişlerle içinden geldiği gibi gülebilir.
  • Estetik problemlere bağlı özgüven kaybı ortadan kaldırılır.
  • Çenedeki açılış kapanış problemleri giderilir.
  • Dişlerin yanlış dizilimine bağlı olarak gelecekte ortaya çıkabilecek çürüme, diş kaybı ya da diş eti rahatsızlıkları gibi problemlerin önüne geçilmiş olur.
  • Ortodontik problemlere bağlı olası diş aşınmaları engellenmiş olur.
istanbul-ortodonti
Ortodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?
  • Diş diziliminde bozukluk olması durumunda
  • Diş çapraşıklığı, diş dönüklüğü, diş eksikliği, diş sıkışıklığı vakalarında
  • Çenede yapısal bozuklukların olması halinde
  • Seyrek diş vakalarında
Ortodonti Tedavisi

Sık Sorulan Sorular

Ortodonti tedavisiyle ilgili estetik açıdan kaygılarım var. Ne yapabilirim?

Günümüzde ortodonti tedavileri için kullanılan şeffaf braket ve şeffaf plak gibi uygulamalar estetik kaygıları büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Uzman diş hekiminizle görüştükten sonra sizin için uygun olması halinde bu yöntemlerden birini hayata geçirerek tedavi sürecinizi estetik kaygılardan uzak ve başarılı bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer?

Mevcut ortodontik probleme göre uzman hekim tarafından kişiye özel bir tedavi planı hazırlanır. Hastanın, söz konusu plana dikkatlice uyum sağlaması ve hekimin söylediklerini yerine getirmesi halinde tedavi en kısa sürede tamamlanacaktır.

Ortodonti tedavisi ağrılı mıdır?

Hayır. Tedavi için hazırlanan apareyler dişlere takıldıktan sonra belirli aralıklarla uzman hekim tarafından kontrol edilir. Bu sırada ufak tefek düzeltmeler yapılır ancak bunların hiçbiri hastaya ağrı verecek düzeyde sorun yaratmaz.

Ortodonti tedavileri için belirli bir yaş sınırı var mıdır?

Hayır, yoktur. Uzman hekim tarafından gerçekleştirilen muayenenin sonucunda hastanın kemik yapısı ve genel sağlık durumu uygun görüldüğü takdirde tedaviye her yaşta başlanabilir.

Diş telleri dişlerin çürümesine yol açar mı?

Hayır. Diş tellerinin çürük oluşumu üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. Aksine; braketlerin diş yüzeyine yapıştığı alanlarda bakteri birikimi olmayacağı için bu alanlar otomatikman çürükten korunmuş olur. Ancak diş telleri, ağızda besin artığı birikimini arttırabilmektedir. Bu nedenle özenli ve düzenli olarak diş bakım rutinleri hayata geçirilmelidir. Gerekli ağız içi hijyeni sağlandıktan, etkili ve doğru fırçalama işlemi hayata geçirildikten sonra çürüklerden korkmaya gerek kalmayacaktır.

+Estetik
Modern tıp sayesinde, ortodonti tedavilerinin insanların korkulu rüyası olduğu günler geride kalıyor. İnsanların günlük yaşamını aksatmayan tedavi planları, kişiye özel ve esnek tedavi süreçleri, estetik açıdan tüm kaygıları ortadan kaldıran görünmez apareyler sayesinde ortodonti tedavileri hiç olmadığı kadar kolay.
+Ortodontik

İstanbul En İyi Ortodontist

Mevcut ortodontik problemlerinizden kurtulmak, daha sağlıklı ve çok daha güzel görünen dişlere sahip olmak, kendinizi sınırlamadan konuşup gülebilmek için tedavinizi ihmal etmeyin. Hemen harekete geçin; sağlığınızı ve gülümsemenizi emanet edebileceğiniz güvenilir ve uzman bir hekim bulun.

+Profesyonel

En İyi Ortodontist İstanbul

İstanbul, en iyi ortodontist arayışlarınız için son derece verimli bir şehir olma özelliği taşıyor. Kısa bir araştırmayla sağlığınızı ve güzelliğinizi emanet edebileceğiniz başarılı bir hekim bulabilirsiniz. İstanbul’un en iyi ortodonti doktoru arayışlarınız sırasında karşınıza çıkacak Dr. Mert Topbaşı’nın Sefaköy’de bulunan muayenehanesini ziyaret etmeyi de unutmayın. Ortodonti alanındaki güçlü akademik geçmişi ve bu alandaki tecrübesiyle öne çıkan Mert Topbaşı ile hayal ettiğiniz harikulade gülüşe sahip olmak hayal olmaktan çıksın. Diş çarpıklığı, seyrek diş, çeneyle ilgili açılış-kapanış bozuklukları gibi sorunların tümünü geride bırakın. Kusursuz dizilime sahip dişlere, estetik kaygısız ve sorunsuz tedavi süreçleriyle hızlı bir biçimde kavuşun.

+Tedavi

İstanbul’un En İyi Ortodonti Doktoru 

Ortodontist Mert Topbaşı ile mükemmel görünüme sahip dişlerinizi ve bununla birlikte özgüveninizi geri kazanın. İş, aile ve sosyal anlamda verimli ve sağlıklı ilişkilere imza atın. Gönlünüzce gülebildiğiniz dolu dolu bir yaşam sürün.