fbpx

Türkiye En İyi Ortodontist

en iyi ortodontist mert topbaşı
Ortodontist Kimdir?

Diş hekimliğinin ortodonti alanında uzmanlaşmış kişilere ortodontist adı verilir. Uzman bir ortodontist, kişilerde bulunan diş çarpıklığı, diş seyrekliği, diş sıkışıklığı ve çeneyle ilgili yapısal problemlere, uygun tedaviler aracılığıyla çözüm bulan kişidir.
Bir hekimin, Türkiye’nin en iyi ortodonti doktoru olarak anılabilmesi için hem akademik kariyer hem de mesleki tecrübe bakımından yeterli olması ve bu alanda çok sayıda başarılı tedaviye imza atmış olması gerekir. Mesleki yeterlilik, hasta odaklı tedavi yaklaşımı, empati yeteneği, inovatif bakış açısı, başarılı bir ortodontisti tanımlayan vasıflar olarak karşımıza çıkar. Türkiye, en iyi ortodontist arayışlarınız için bir dizi çok başarılı isme ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında seçim yaparak güvenilir bir hekimi ziyaret edebilir ve her türlü ortodonti probleminiz için ona danışabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodonti tedavisi, gerek dişlerin fonksiyonunu gerekse estetik görünümünü geri kazanması için ve ileride daha ciddi sıkıntılara sebep olmaması için ihmal edilmemesi gereken diş tedavileri arasında yer alır. Diş çarpıklığı, seyrek diş, sıkışık diş gibi problemler için öncelikle iyi bir ortodontist tavsiyesi alarak güvenebileceğiniz bir hekime muayene olmalısınız.
Hekim tarafından yapılan detaylı muayene sonrası problem tam olarak belirlenir. Uzman ortodontist, sizin için en uygun tedavi yöntemini ortaya koyar. Bu noktada siz de tedaviyle ilgili talep, beklenti ve varsa endişelerinizi anlatırsınız. Karşılıklı görüş alışverişi içinde hemfikir olduğunuz tedavi planını vakit kaybetmeden hayata geçirebilirsiniz.
Ortodonti tedavileri kabaca ikiye ayrılır: Sabit apareylerle yapılan tedaviler ve hareketli apareylerler gerçekleştirilen tedaviler. Sabit apareyler genel olarak halk arasında diş teli olarak bilinen uygulamaları kapsar. Diş tellerinin amacı dişleri yanlış olan pozisyonlarından alıp adım adım doğru pozisyonlara taşımaktır. Modern ortodonti uygulamaları sayesinde günümüzde diş telleri farklı renklerde ve şeffaf olarak hazırlanabilmektedir. Dışarıdan bakıldığında kısmen görünmez olan ya da dişlerle uyumlu bir renge sahip olan bu teller sayesinde kişilerin estetik kaygılarının giderilmesi mümkün olabilmektedir. Lingual ortodonti tedavisi ise yine sabit apareylerin dişlerin ön değil arka yüzeyine yapıştırılmasıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Lingual diş telleri dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde fark edilmez.

mert-topbasi-ortodonti-dis-hekimi

Hareketli apareyler ise genellikle şeffaf plak olarak bilinen uygulamayı kapsar. Kişiye özel olarak hazırlanan şeffaf plaklar günün belirli saatlerinde dişlere takılır. Bu şekilde dişler hedeflenen pozisyona doğru hareket ettirilir. Şeffaf plaklar hasta tarafından kolaylıkla çıkarılıp takılabilmektedir. Bu açıdan tedavinin kontrolü büyük oranda hastanın elindedir. Şeffaf plak ortodonti tedavisiyle ilgili estetik kaygıları tamamen ortadan kaldıran bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer sizin de almanız gereken bir ortodonti tedavisi varsa ertelemeyin. Türkiye’nin en iyi ortodontisti için yapacağınız aramalar sizi pek çok başarılı ortodonti uzmanına götürecektir. Kendinizi tecrübeli ve güvenilir bir hekime emanet ettikten sonra kısa sürede çok daha sağlıklı ve kusursuz görünüme sahip dişlere kavuşabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
 • Dişlerle ilgili mevcut fonksiyonel problemler giderilir. Çiğneme ve konuşma gibi faaliyetler sorunsuzca gerçekleştirilir. Özellikle çiğnemeye bağlı gelişebilecek genel sağlıkla ilgili olası rahatsızlıkların önüne geçilmiş olur.
 • Çarpık diş, sıkışık diş, aralıklı diş gibi problemlerin tamamı kalıcı olarak çözülür.
 • Çeneyle ilgili yapısal problemler çözüme kavuşturulur.
 • Dişlerdeki estetik sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan kaygı ve özgüven kaybı yok edilir.
 • Ortodontik bozukluklara bağlı olarak ortaya çıkabilecek çürüme, diş kaybı, diş aşınması gibi durumlar engellenir.
istanbul-ortodonti
Ortodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?
 • Diş çarpıklığı
 • Diş sıkışıklığı
 • Diş seyrekliği
 • Diş eksikliği
 • Diş dönüklüğü
 • Çeneyle ilgili yapısal bozukluklar
Ortodonti Tedavisi

Sık Sorulan Sorular

Ortodonti tedavileriyle ilgili estetik kaygılar nasıl ortadan kaldırılır?

Modern ortodonti tedavileri şeffaf diş teli, şeffaf plak, lingual diş teli gibi uygulamaları kapsar. Söz konusu apareyler dışarıdan bakıldığında kısmen görünür ya da hiç görünmezler. Bu sayede kişilerin ortodonti tedavileriyle ilgili estetik kaygıları büyük oranda giderilebilmektedir.

Ortodonti tedavisi için yaş sınırı var mıdır?

Hayır. Ortodonti uzmanının uygun gördüğü her yaştaki hastaya tedavi uygulanabilir.

Ortodonti, ağrılı bir tedavi midir?

Hayır. Diş telleri dişlerin üzerine takıldıktan sonra bir iki hafta kadar alışma süresi olacaktır. Ancak bu sürede ciddi bir ağrı ya da sızı söz konusu olmaz. Tedavi süresince belirli aralıklarla yapılan kontroller sırasında teller üzerinde düzeltmeler yapılır. Bu düzeltmeler esnasında da herhangi bir ciddi ağrı hissedilmez.

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer?

Tedavi süresi uzman hekimin belirlediği tedavi planına ve hastanın tedaviye uyumuna bağlı olarak 6 ay ile 2 sene arasında değişiklik gösterebilir.

+Estetik
Dişlerle ilgili fonksiyon kayıplarına ve ciddi estetik sorunlara yol açan ortodontik problemler son derece etkili tedavi yöntemleriyle kalıcı olarak giderilebilmektedir. İhmal edildiği taktirde kişide hem fiziksel hem de psikolojik olarak ciddi sıkıntılara yol açan bu problemler için mutlaka ve ertelemeden uzman bir ortodontiste başvuruda bulunmanız gerekir. Uzman hekim yapacağı muayeneler aracılığıyla dişlerinizle ilgili problemi net bir biçimde ortaya koyduktan sonra sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyecektir. Bu noktada hekiminizle kurduğunuz diyalogun önemi büyüktür. Sizi dinleyen, beklentilerinizi ve kaygılarınızı anlayan, empati yeteneği de en az mesleki becerisi kadar gelişmiş olan bir ortodontist ile işbirliği yaptığınızda tedavi süreci hiç ummadığınız kadar rahat geçecektir.
+Ortodontik

Türkiye’nin En İyi Ortodonti Uzmanı

Türkiye’nin en iyi ortodonti uzmanı kimdir?” sorusuna yanıt olarak verilebilecek tek bir isimden söz etmek mümkün değildir. Ancak gerek kariyeri gerekse problemsiz biçimde tamamladığı ortodonti tedavileri dikkate alınarak bakıldığında çok sayıda başarılı diş hekiminden söz etmek mümkündür. İstanbul, Sefaköy bölgesinde ağız ve diş sağlığı desteği sağlayan Dr. Mert Topbaşı söz konusu isimler arasında yer alır. Mert Topbaşı akademik kariyeri, mesleki alandaki bilgi, beceri ve yetkinliği ve hasta odaklı tedavi yaklaşımıyla son derece güvenilir ve başarılı bir diş hekimi olarak karşınıza çıkar. Ayrıca ortodonti alanındaki uzmanlığı ile de diş çarpıklığından seyrek diş problemine, diş eksikliğinden yapısal çene problemlerine kadar çok sayıda rahatsızlık için en doğru, en güncel ve etkili tedavi yöntemlerini hayata geçirmektedir.

+Profesyonel

En İyi Ortodontist Türkiye

Siz de başta ortodontik problemler olmak üzere, her türlü ağız ve diş sağlığı sorununuz ya da rutin diş kontrolleriniz için Dr. Mert Topbaşı’nın muayenehanesini mutlaka ziyaret edin. Sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişleri ve ömür boyu yüzünüzden eksilmeyecek olan gülüşleri hayal olmaktan çıkarın.