fbpx

Ataköy Ortodontist

Ataköy ortodontist ortodonti tedavilerinizde Ortodontist Diş Hekimi Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI ile sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.

Ataköy ortodontist aramalarınızda tecrübeli uzman kadromuz ve teknik altyapımızla ortodonti alanında kaliteli hizmet anlayışımızdan ödün vermiyoruz.

Ortodontist nedir? Ortodontist, diş ve çene yapısında varolan bozuklukları tedavi eden diş hekimlerine verilen addır. Ortodontistler, diş yapısındaki bozukluklar ve bu bozuklukların düzeltilmesi ile ilgili alanlarda uzmanlaşmışlardır. Ortodontist olabilmek amacıyla öncelikle diş hekimliği fakültesinden mezun olmak daha sonra ortodonti alanında uzmanlaşmak gerekir.

Ortodonti alanında uzman olmayan diş hekimleri ortodontist olarak tanımlanmazlar. Ortodontist, diş hekiminin belli bir alanda uzmanlaşması ile olunabilir.

Ataköy Ortodontist Uzmanının Hizmet Alanı

Ortodonti uzmanının hizmet alanını şu şekilde sıralayabiliriz,

 • Diş ve çene yapısındaki bozukluklar,
 • Diş yapısındaki bozulmalar,
 • Diş yapısının düzeltilmesi amacıyla uygulanan tedaviler,
 • Doğuştan veya sonradan oluşan olumsuz diş bozukluklarının tedavileri,
 • Yaş gruplarına uygun olarak diş yapısının düzeltilmesi için uygun tedaviler geliştirmek.
Ataköy Ortodontist ve Tedavi Uygulamaları

Ortodontistler, diş yapısının düzeltilebilmesi amacıyla farklı tedavi yöntemleri uygularlar. Bu tedavi yöntemleri hastanın yaşına ve diş yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Ataköy Koruyucu Ortodontist Tedavisi

Adından da anlaşılacağı üzere dişleri ve diş yapısını oluşturan sistemin korunması ile ilgili tedavi yöntemidir. Küçük çocukların süt dişleri düştükten sonra yerine çıkacak olan sabit dişlerin yerlerinin korunarak düzgün bir şekilde çıkmalarını sağlamak amacıyla uygulanır.

Bu tedavi çocukların ileriki yaşlarda düzgün ve sağlıklı bir diş yapısına sahip olmaları açısından önemlidir. Ataköy ortodontist aramalarınızda karşılaşacağınız Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI ile koruyucu tedavi sonrası çocukların sağlıklı bir diş yapısına kavuşmalarını sağlayabilirsiniz.

Ataköy Önleyici Ortodontist Tedavisi

Bu tedavi yöntemi çocukların diş yapılarını bozmalarına sebep olabilecek

 • Emzik kullanımı,
 • Parmak emme,
 • Farklı cisimleri ağza götürerek diş yapılarını bozmalarına sebep olabilecek alışkanlıkların önlenmesini sağlamak amacıyla uygulanmaktadır.

Dişlerin henüz çıkmadığı dönemde dişlerin çıkış noktaları üzerine sürekli baskı uygulanması ve dişler çıkarken dişlerin hareket etmesine veya yön değiştirmesine neden olabilecek basınç uygulanması diş yapısını bozabileceği için çocukların alışkanlıklarını gidermeye ve gerekirse dişlerin korunmasını sağlayacak ek tedbirler alınmasına yönelik tedaviler geliştirilir.

Ataköy en iyi ortodontist hekimleri arasında bulunan Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI çocuklarınız ve sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyerek gerekli bilgilendirmelerde bulunacaktır.

Sabit Ortodontist Tedavisi

Bu tedavi yöntemi ortodontist tarafından sabit dişlerin tamamı çıktıktan sonra diş yapısına son şeklinin verilmesi amacıyla uygulanır. Süt dişleri düşüp sabit dişler çıkmadan uygulanmaz çünkü uygulama dişlerin istenilen noktalarda sabitlenmesini gerektiren bir tedavi yöntemidir.

Dişlerin istenilen şekilde sabitlenebilmesi amacıyla diş teli veya 0.05 mm değişkenlik payları ile üretilen şeffaf plaklar kullanılır.

Diş teli uygulamasında diş tellerinin belirli aralıklarla sıkıştırılması ve dişin istenilen noktaya çekilmesi gerekir. Şeffaf plak uygulamasında ise ortalama iki haftada bir değiştirilen ve her değişimde sabitlenmesi istenilen diş için 0.05 mm değişkenlik gösteren şeffaf plaklar kullanılır.

Uygulanan yöntem ve dişlerin durumuna göre değişen sürelerde diş yapısına son hali verilir.

Ataköy ortodontist tercihiniz Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI olduğunda ayrıntılı muayene ve gerekli tetkikler sonrası en uygun tedavi yöntemi ve tedavi araçları belirlenerek istenilen neticeye ulaşılacaktır.

Diş Yapısındaki Bozulmalar ve Ortodontik Tedaviler

Diş yapısındaki bozukluklar ortodontistler tarafından ortodonti bölümünde tedavi edilir. Ataköy ve yakın çevresinde yaşıyorsanız kliniğimizde bulunan uzman ortodontist hekimler tarafından diş yapınızın düzeltilmesi için gerekli tedaviler uygulanarak arzuladığınız dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş yapısının bozulmasının birçok nedeni vardır. Bunların önemli bir kısmını aileden gelen genetik faktörler oluştururken diğer bir kısmını kaza, diş çürükleri ve alınan darbeler gibi sonradan ortaya çıkan unsurlar oluşturur.

Diş yapısındaki bozuklukların nedenlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz,

 • Genetik nedenler,
 • Kaza ve darbe sonucu ortaya çıkan bozulmalar,
 • İlerlemiş diş çürükleri,
 • Diş düşmeleri sonucu ortaya çıkan boşluklar,
 • Dişlerin çekilmesi sonrası ortaya çıkan boşluklar,
 • Yanlı diş tedavilerinin uygulanması,
 • Yanlış dolgu sonrası sonrası ortaya çıkan sorunlar

diş yapısının bozulmasına neden olabilir.

Ataköy Ortodontist ve Tedavi Gerekliliği

Ataköy Ortodonti tedavisi

Ortodonti, sağlıklı dişler ve sağlıklı bir diş yapısı için gerekli bilgi ve donanımı, tedavi yöntemlerini belirlerken; Ortodontist bu bilgiler ışığında en uygun yöntem ve teknikleri kullanarak sağlıklı bir diş yapısına kavuşmamızı sağlar.

Sağlıklı bir diş yapısı için ortodontik tedavi neden gereklidir?

 • Besinleri sağlıklı bir şekilde sindirebilmemiz için yeterince çiğnememiz gerekir. Sağlıklı olmayan bir diş yapısı ile bu mümkün değildir. Sindirim sistemi açısından sağlıklı değildir.
 • Arzuladığımız bir gülüşe ancak sağlıklı bir diş yapısı ile kavuşabiliriz. Diş yapınızda sorun varsa Ataköy Ortodontist ile daha iyi bir diş yapısına kavuşabilirsiniz.
 • Özgüvenimiz kendimizi ne kadar beğendiğimizle de ilgilidir. Gülümsediğimizde ortaya çıkan güzel dişler daha rahat hareket etmemizi sağlar.
 • Tedavi edilmeyen diş sorunları sindirim sistemi başta olmak üzere diğer sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir.

Ataköy ortodontist Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI sizin de sağlıklı bir diş yapısına kavuşabilmeniz için gerekli tedavi yöntemleri hakkında sizi bilgilendirecek ve arzuladığınız gülüşe kavuşmanızda yardımcı olacaktır.

Ataköy Ortodontist

Ataköy Ortodonti, deneyimli ve alanında uzman ortodontistleriyle hizmet veren önde gelen bir diş kliniğidir. Uzman hekim kadrosu, son teknoloji ekipmanları ve hasta odaklı yaklaşımıyla bireylerin sağlıklı ve düzgün dişlere sahip olmalarını hedeflemektedir.

Kliniğimiz, dişlerdeki düzensizlikleri düzeltmek ve doğru ısırığı elde etmek için geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Uzman ortodontistlerimiz, bireysel ihtiyaçlara uygun olarak tedavi planları oluşturur ve tedavi sürecinde hastalarımıza rehberlik eder.

Ataköy Ortodonti’nin sunduğu hizmetler arasında metal braketler, seramik braketler, şeffaf plaklar (alignerlar) gibi tedavi seçenekleri yer almaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin her biri, hastaların estetik ve konfor tercihlerine uygun olarak seçilebilir.

Kliniğimizdeki amacımız, hastalarımızın güvenini kazanmak ve tedavi sürecini en etkili ve rahat şekilde tamamlamalarını sağlamaktır. Ataköy Ortodontist hekimlerimiz, gelişmiş teknolojileri kullanarak tedavileri daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gerçekleştirirken, hastalarımızın memnuniyetini her zaman ön planda tutar.

Eğer düzensiz dişleri düzeltmek, doğru bir ısırığa sahip olmak ve güzel bir gülümseme elde etmek istiyorsanız, Ataköy Ortodonti’nin uzman ortodontistleri ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en uygun tedavi seçeneğini belirlemek ve sağlıklı bir gülümsemeye kavuşmanızı sağlamak için buradayız. Ataköy Ortodonti, sağlığınıza ve gülümsemenize değer verir.

Sağlıklı ve etkileyici gülüşler için sizleri de bekliyoruz.

Add Comment