fbpx

Avrupa Yakası En İyi Ortodontist

en iyi ortodontist mert topbaşı
Ortodonti Nedir?

Yunanca kökenli ortodonti kelimesinin anlamı “düzgün diş”’tir. Adından da anlaşılacağı gibi diş hekimliğinde ortodonti tedavilerinin amacı dişlerin düzgün bir hale getirilmesidir. Alt ve üst çenedeki dişlerin düzgün bir şekilde ve sırasıyla dizilmesi, ortodontinin en temel hedefidir. Alt ve üst çenenin doğru şekilde kapanması ve çene darlığı gibi problemler de yine ortodontinin kapsama alanına girer.

Ortodontist Kimdir?

Çarpık dişler, seyrek dişler, diş eksiklikleri, çene darlığı, çenenin normalden daha ileride ya da geride olması gibi sorunlara alternatif ortodonti uygulamalarıyla çözüm arayan uzman diş hekimine ortodontist adı verilir.
Yukarıda sıralanan problemlerden bir ya da birkaçına birden sahipseniz uzman bir ortodontistten destek almalısınız. İstanbul, Avrupa yakası en iyi ortodontist aramalarınız sizi başarılı diş hekimlerine ulaştıracaktır. Ağız ve diş sağlığınızla ilgili rahatsızlıklar için etkili ve uzun ömürlü çözümler arıyorsanız işini en iyi yapan hekimlere ulaşmanız önemlidir.
Eğer İstanbul’un Avrupa yakasında oturuyorsanız Avrupa yakasının en iyi ortodontisti için araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Araştırmalarınız sizi Sefaköy-Küçükçekmece bölgesinde ağız ve diş sağlığı desteği sağlayan Dr. Mert Topbaşı’na, mutlaka ulaştıracaktır.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodonti alanına giren diş problemleri için öncelikle güvenilir ve alanında uzman bir hekime ulaşmalısınız. Hekim tarafından yapılan muayeneler neticesinde mevcut diş sorunlarınız net bir biçimde ortaya konur. Hekiminiz size, eldeki problemler için en uygun çözüm önerisini sunar. Karşılıklı görüş alışverişi içinde hangi tedaviyi alacağınıza karar verirsiniz ve süreç başlar.
Ortodonti tedavileri için günümüzde uygulanan birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Tedaviler genel olarak dişlere takılan çeşitli apareyler aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu apareylerden bir kısmı hareketli, bir kısmı ise sabittir. Sabit apareyler genellikle görece ileri seviye ortodontik problemlerin tedavisinde tercih edilir. Hareketli apareyler ise nispeten hafif problemleri, zamana yayarak çözebilir. Hareketli apareyler genellikle, ortodonti tedavisine ihtiyacı olmasına rağmen, estetik kaygılar dolayısıyla tedavi almaktan çekinen kişiler tarafından tercih edilir. Şeffaf plaklar, hareketli apareylerdir ve şeffaf hizalayıcılar olarak da bilinir.

mert-topbasi-ortodonti-dis-hekimi

Şeffaf renkte olduğu için dişlerin üzerinde büyük oranda görünmez olurlar. Sabit apareyler ise daha çok diş telleri olarak bilinir. Söz konusu alternatif ortodontik apareylerden hangisinin sizin için uygun olacağınıza tek başınıza karar veremezsiniz. Bunun için uzman ortodontistinizin yönlendirmelerine kulak vermelisiniz. Kendi talep ve beklentilerinizi ilettikten sonra uzman hekimin sizin için hazırladığı tedavi planına harfiyen uymalısınız. Ancak bu şekilde ortodonti tedaviniz en kısa sürede ve başarıyla tamamlanabilir.

Ortodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
 • Ortodonti alanında geliştirilen tedaviler sayesinde eksik, çarpık ya da seyrek dişlerin yol açtığı fonksiyon kayıplarının önüne geçilir.
 • Ortodonti alanında geliştirilen tedaviler sayesinde eksik, çarpık ya da seyrek dişlere bağlı olarak ortaya çıkan estetik problemler ortadan kaldırılır.
 • Estetik problemlere bağlı olarak ortaya çıkan özgüven kaybı bertaraf edilir.
 • Tedavi edilmeyen ortodontik problemlerin sebep olabileceği diş çürümesi, diş kaybı ve periodontal rahatsızlıkların önüne geçilir.
 • Tedavi edilmeyen ortodontik problemlerin sebep olabileceği diş aşınmaları engellenir.
istanbul-ortodonti
Ortodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?
 • Alt ve üst çenedeki dişlerin kavisleriyle ilgili anormalliklerin varlığında
 • Ortodonti problemlerine bağlı olarak çiğneme ve konuşma faaliyetlerinde zorluk ve bozukluk yaşanması halinde
 • Yüz ve çene yapısında dengesizlik olması durumunda
 • Dişlerin öne doğru konumlanması halinde
 • Diş diziliminde bozukluk olması durumunda
 • Kırık diş, çapraşık diş, seyrek diş, eksik diş vakalarında
Ortodonti Tedavisi

Sık Sorulan Sorular

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer?

Tedavi için net bir zaman vermek mümkün değildir. Bu tamamen mevcut ortodontik problemin türüne, boyutlarına ve uzman hekim tarafından uygulanacak tedaviye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak hayata geçirilen ortodonti tedavilerinin büyük bir kısmı 1,5 ila 2 yıl içinde tamamlanmaktadır.

Pekiştirme tedavisi nedir?

Ortodonti tedavilerinde gerçekleştirilen ilk ve ana tedavilerden sonra, elde edilen sonuç zamanla yeniden bozulmasın diye, doktorun gerekli görmesi halinde bir de pekiştirme tedavisi uygulanır. Bu tedavi genellikle hareketli apareyler aracılığıyla gerçekleştirilir. Burada amaç sağlığına ve estetik görünümüne kavuşan dişlerin, bu halini korumasını sağlamaktır.

Yetişkinlere de ortodonti tedavisi uygulanır mı?

Diş telleri ve plaklar aracılığıyla gerçekleştirilen ortodonti tedavileri için “sadece çocuklara uygulanır”, şeklindeki görüş hala yaygınlığını korumaktadır. Ancak bu tamamen yanlış bir inanıştır. Ortodonti tedavisinde yaş sınırı olmaz. Uzman ortodontistin uygun ve gerekli görmesi halinde her yaştaki hastaya tedavi uygulanabilir.

Ortodonti tedavileriyle ilgili estetik endişeler nasıl ortadan kalkar?

Eskiden ortodonti tedavileri için bugünkü kadar çok sayıda alternatif uygulamadan bahsetmek mümkün değildi. Ancak modern tıbbın kaydettiği ilerlemelerle birlikte bugün şeffaf plak, lingual diş teli, şeffaf diş teli gibi pek çok yöntem başarılı bir biçimde hayata geçirilmektedir. Söz konusu yöntemler tedavi süresince hoşa gitmeyen görüntülerin önüne geçebiliyor. Dışarıdan bakıldığında kısmen görünen yahut hiç görünmeyen apareyler ile çok daha rahat, konforlu ve eskisine göre estetik endişelerden büyük oranda arınmış tedavi süreçlerine imza atmak mümkün oluyor.

+Estetik
Modern diş hekimliği uygulamaları, diğer pek çok tedavide olduğu gibi ortodonti tedavilerinin de insanlar için çok daha kolay hale gelmesini sağlamaktadır. Etkili ortodontik apareyler sayesinde kişiler diş çarpıklığı, diş seyrekliği, eksik diş, dizilim bozuklukları, çenede yapısal bozukluklar gibi problemlerden kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Bu süreçte estetik açıdan da herhangi bir sıkıntıya düşmemektedirler. Zira modern ortodonti uygulamalarının arasında dişlere uygulandığında görünmeyen apareyler de bulunmaktadır.
+Ortodontik

Avrupa Yakası En İyi Ortodontist

Kısmen görünen ya da bütünüyle görünmez olan diş apareyleri sayesinde artık insanların ortodonti tedavilerini erteledikleri ya da bu tedavileri almayı bütünüyle reddettikleri günler geride kaldı. Günlük hayatı etkilemeyen, dış görünüşü bozmayan alternatif tedavi yöntemleri sayesinde kusursuz görünen ve sağlıkla parlayan dişlere sahip olmak mümkün.

+Profesyonel

En İyi Ortodontist Avrupa Yakası

Siz de, sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere sahip olmak için Avrupa yakasının en iyi ortodonti uzmanı ile iletişime geçmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için çevrenizden sık sık ortodontist tavsiyesi alıyor da olabilirsiniz. Farklı isimler arasından dişlerinizin sağlığını ve görünümünü emanet edeceğiniz hekimi seçmek kolay bir iş değil. Ancak hekimin akademik geçmişiyle, uzmanlık alanı ve deneyimiyle ilgili yapacağınız ufak bir araştırma sayesinde doğru isimlere ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası En iyi Ortodonti Uzmanı 

İstanbul, Sefaköy-Küçükçekmece bölgesinde destek veren Dr. Mert Topbaşı, gerek akademik kariyeri, gerek tecrübesi, gerek hasta odaklı-bireysel tedavi yaklaşımıyla öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Topbaşı’nı ziyaret ederek mevcut diş problemlerinizle ilgili en doğru bilgiyi alabilir, güvenilir ve empati yeteneği kuvvetli bir hekimin kontrolünde en güncel tedavi yöntemlerini hayata geçirebilirsiniz.

+Tedavi

Avrupa Yakasının En İyi Ortodonti Doktoru 

Avrupa yakasının en iyi ortodonti doktoru unvanına sahip hekimi ararken ulaşacağınız en güvenilir adreslerden birine, Doktor Mert Topbaşı’nın muayenehanesine bekleriz.