fbpx

Uzmanlık Alanlarım

Ortodonti Yunanca ortho (düzgün) ve dontos (dişler) kelimelerinden türemiştir. Dişlerinizdeki boşluk, çapraşıklık ve sıkışıklık gibi sorunları düzelten ortodontinin aynı zamanda çene ve eklem problemlerini de kapsayan geniş bir tedavi yelpazesi vardır.

Ortodonti uzmanı 5 yıl Diş Hekimliği eğitiminden sonra yaklaşık 4 yıl uzmanlık için doktora yapar. Ortodontiyi önemli ve kıymetli yapan da budur. Çünkü ortodontik tedaviler 6-24 ay gibi sürebilen uzun soluklu tedavilerdir ve ağız içerisindeki tüm mekaniklere hakim olmayı gerektirir.

Sizleri mükemmel gülüşünüze kavuşturmak için; geleneksel yöntemlerle uyguladığımız metal diş telleri, estetik görünümlü seramik diş telleri ya da dişlerin arka kısmına uyguladığımız lingual diş telleri tedavisi gibi çözümlerle birlikte son yıllarda neredeyse tüm vakalarda başarılı sonuçlar veren ve dünya genelinde kendini kanıtlamış ve tercih edilme oranı git gide artan bir yöntem olan şeffaf plaklarla ortodontik tedavi uygulayarak da danışanlarımızın hem dişlerine hem de aslında hayatlarına dokunuyoruz.

Ortodontik tedavi sabit (diş telleri gibi) olabileceği gibi hareketli (yüz maskesi, çenelik) aparatlarla da desteklenmesi gerekebilir. Ağız dışından uygulanacak apareyler sayesinde çenenin önde ya da geri de olması gibi kapanış bozukluklarını da düzeltiyoruz.

Sağlığımızın aynasıdır ağzımız” der Hipokrat. Sağlıklı bir vücuda açılan en önemli kapıdır ağzımız. Dişlerimizdeki çapraşıklık, boşluk, sıkışıklık ya da çenemizde doğuştan ya da travmatik olarak oluşan bozukluklar tedavi edilmediğinde sağlığımızla beraber hayat kalitemizi de kaybetmeye başlarız.

Siz de dişlerinizde boşluk çapraşıklık sıkışıklık ya da çenenizde bir bozukluk söz konusu ise vakit kaybetmeden ortodonti uzmanından randevunuzu alın.