fbpx

Florya Ortodonti

Florya ortodonti hizmetleri ile siz de sağlıklı bir diş yapısına kavuşun. Gülüşünüz ayrıcalığınız olsun.

Florya Ortodonti tedavisi, sağlıklı bir diş yapısına kavuşabilmek için erken yaşlardan itibaren uygulanmaya başlayan önemli bir tedavidir. İhmal edilmesi halinde,

  • Konuşma ve telaffuzda sorunlar,
  • Çiğneme sorunları,
  • Diş kayıpları ve
  • Diş çürüklerinde artış

yaşanabilmektedir. Florya ortodonti tedavileri ile henüz sabit dişlerin diş yapısını oluşturmadığı erken yaşlardan itibaren başlanacak tedaviler ileriki yaşlarda zahmetli ve uzun bir süreç gerektiren diş teli tedavisine ihtiyaç kalmadan sağlıklı bir diş yapısına kavuşulmasını sağlayacaktır.

İleriki yaşlarda sabit dişlerle diş yapısı yerine oturduğu için uygulanacak tedavi yöntemleri belirli aralıklarla diş tellerinin kontrolünü ve düzenli aralıklarla sıkılarak sabitlenmesini gerekli kılar.

Florya Ortodonti ve Estetik Dişler

Diş yapımızda doğuştan veya sonradan meydana gelen bozulmalar gülüşümüzü ve estetik duruşumuzu bozacağı için sosyal ortamlarda özgüvenimizi yitirmemize neden olur. Rahat gülümseyen insanların diş yapısındaki estetik duruş dikkatinizi çekmiştir ve benzer rahatlığı yaşamak istersiniz. Ancak diş yapısındaki bozukluklar nedeni ile insanların dişlerinizi görmesini istemediğinizde aynı rahatlıkla siz gülümseyemeyebilirsiniz.

Ortodonti tedavisi sadece diş sağlığı açısından gerekli bir tedavi değildir aynı zaman sosyal yaşamımızda kendimizi daha iyi ifade edebilmemiz ve daha rahat hareket edebilmemiz açısından da son derece önemlidir.

Florya ortodonti hizmetleri kapsamında diş yapınızda yapılacak değişiklikleri belirlemek amacıyla geniş kapsamlı muayene, teşhis ve tetkikler yapılarak nasıl bir diş yapısına sahip olacağınız hakkında size bilgi verilecektir. Gerekli bilgilendirmeler sonrası uygulanacak tedavi türüne karar verilir. Diş teli veya şeffaf plak tedavisinden uygun olan belirlenerek hazırlık aşamasına geçilir.

Telsiz Ortodonti Tedavisi (invisalign)

Gelişen teknoloji ile birlikte ortodonti tedavilerinde de gelişmeler olmuştur. Bunlardan biri de daha zahmetli olan diş teli yerine kullanılmaya başlanan invisalign tedavisi dir. İnvisalign, teknolojik imkanlar kullanılarak hazırlanan ve istenilen diş yapısının ortaya çıkarılmasını hedefleyen bir dizi şeffaf plaktan oluşur. Florya ortodonti servisi olarak daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla her zaman son teknolojik yenilikleri sunmaktayız.

İlk aşamada ağız ve diş yapısının 3 boyutlu taraması yapılarak veriler, şeffaf plakların üretim aşamasında kullanılacak olan bilgisayar ortamına aktarılır. Üretilecek olan her bir şeffaf plak 0.05 mm’lik diş sapmaları göz önünde bulundurularak hazırlanır. İlk etapta kullanılacak olan şeffaf plaklar dişlerin bir sonraki şeffaf plakta 0.05 mm sapmış olması hedeflenerek hazırlanır.

Diş yapısında istenilen değişikliklerin tam olarak elde edilme sürecinde kullanılacak şeffaf plak sayısı, diş yapısına ve hedefe göre değişebilir. Ancak diş teli ile kıyaslandığında daha pratik ve acısız bir yöntemdir. Hastanın sadece şeffaf plakları değiştirmesi yeterli olacaktır.

Florya ortodonti servisinde Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI, diş yapınıza en uygun tedavi yönteminin belirlenmesinde ve tedavi sürecinde sizlere en iyiyi sunmak için yardımcı olacaktır.

Ortodonti Tedavisi Gerektiren Problemler Nasıl Oluşur?

Ortodonti tedavisini gerektirecek sorunların oluşumu farklılıklar gösterir. Bir çoğu genetik unsurlarla ilgili olsa da sonradan meydana gelen çene ve diş yapısındaki bozulmalar da ortodonti tedavisini gerekli kılabilir.

  • Çene yapısındaki bozukluklar

Çene yapısı olması gereken pozisyonda değilse; alt veya üst çenenin olması gerekenden önde veya geride olması diş yapısının bozulmasına neden olabilir.

  • Çekilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklar

Herhangi bir sebepten dolayı çekilen veya düşen bir dişin yerinin boş kalmasından dolayı diğer dişlerin yandan desteklenmemesi nedeniyle kaymaların yaşanmasına neden olabilir.

  • Kaza sonrası diş kırılmaları

Kaza sonrası dişlerde meydana gelen kırıklar veya diş yapısını bozacak kaymaların yaşanması da dişlerin kaymasına ve diş yapısının bozulmasına neden olabilir.

  • Genetik unsurlar

Doğuştan gelen diş yapısındaki bozukluklar, ortodonti tedavisi ile düzeltilmesi gereken sorunlar arasında yer almaktadır.

Florya ortodonti servisi ile diş sorunlarınızdan kurtulmak için ortodonti servisimize başvurabilirsiniz.

Ortodonti Diş Fırçası Ne İşe Yarar?

Ortodonti diş fırçası, dişlerdeki braket, tel ve apareylerin temizliği için özel olarak tasarlanmış bir diş fırçasıdır. Normal diş fırçaları bu tür apareylerin temizliği için yeterli olmayabilir çünkü braket ve teller arasında sıkışan yiyecek parçacıklarının temizliği zor olabilir.

Ortodonti diş fırçası, özel olarak tasarlanmış kılları ve başlığı ile braket, tel ve apareyler arasındaki zor ulaşılabilen bölgeleri temizlemek için etkili bir şekilde çalışır. Ayrıca, dişlerin diğer bölgelerinin temizliği için de kullanılabilir.

Ortodonti diş fırçası seçerken, fırçanın kıllarının yumuşak olması tercih edilir çünkü sert kıllar diş etlerine zarar verebilir. Ayrıca, başlığının küçük ve dar olması da braketlerin ve tellerin arasındaki boşluklara kolayca sığmasını sağlar. Bu özellikler, ortodonti tedavisi gören hastaların diş sağlığı için önemlidir.

Florya ortodonti servisimizde ortodonti tedavisi süresince ne tür bir ortodonti fırçası kullanmanız gerektiği hakkında bilgilendirilerek diş sağlığınızın korunması için gerekenler iletilecektir.

Add Comment