fbpx

Ortodonti Uzmanı

 Kişilerin ağız ve diş sağlığını korumak için, hiçbir zaman sadece ağız ve diş sağlığı yapmak yeterli değildir. Tedavisi ihmal edilen, umursanmayan diş rahatsızlıklarının bireyin hem fiziksel, hem de zihinsel sağlığı açısından büyük sonuçları olabilir. Bu sebeple ağız ve dişlerle ilgili her türlü problemi küçümsemeden, vakit kaybedilmeden ve profesyonel şekilde tedavi edilmelidir. Bilgili ve deneyimli bir Ortodontist tarafından tedavi edilmelidir.

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili sıkıntılar olumsuz etki ettiği durumların sayısı pek çoktur. Örneğin dişlerle ilgili işlevsel bozukluklar konuşma ve çiğneme gibi günlük yaşamda kullandığımız çoğu faaliyetleri doğrudan etkiler ve bu faaliyetlerin aksamasına sebep olur. Özellikle yetersiz ve kötü çiğneme nedeniyle uzun vadede kişinin sindirim sistemiyle ilgili büyük sorunlar oluşabilir. Benzer bir durumda diş ya da diş etleriyle ilgili, enfeksiyon gibi, farklı problemler, zamanında umursanmadığında ve Ortodonti Uzmanı tarafından tedavi edilmediğinde kişinin genel sağlığı ile ilgili büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Dişlerle ilgili sorunların, estetik açısından kötü bir görünümün ortaya çıkması düşünüldüğünde, kişide ciddi psikolojik sorunlara yol açabildiği bilinmektedir. Kişilerin günlük yaşamda sıkça kullandığı ve sohbet esnasında fark edilen dişler, insanların konuşma ve gülme gibi temel faaliyetlerinde başrol oynar. İnsanların gerek fikirlerini belirtmek için konuşmaları, gerek ise gülerek duygularını ifade ettikleri düşünüldüğünde, dişlerle ilgili estetik bozuklukların kişinin hayatında çok derin olumsuzluklara yol açabileceği bariz bir gerçektir. Özgüven kaybı, iş hayatında ve özel hayatta motivasyon düşüklüğü, aile hayatında eksik iletişim, sosyal hayatta kendini ifade edememe gibi durumlar orta çıkabilmektedir. Bu olayların sıkça gerçekleşmemesi için düzenli olarak bir Ortodontist ile görüşerek ağız sorunlarınızın belirlenmesine yardımcı olmalısınız. Uzman hekimlerle ve gelişmiş aletler sayesinde sizlere rahat ve güvenilir tedavi sunmak Mert TOPÇU kliniğinin ana hedefidir.

Türkiye Ortodonti Uzmanları için ulaşabileceğiniz en başarılı ve güvenilir kliniklerin başında Mert TOPÇU kliniği gelir. Mert TOPÇU kliniği, ağız ve diş sağlığıyla alakalı her türlü problemi, en güncel ve modern uygulamalarla, kökünden çözmek hedefiyle hareket eder. Şikayetlerinizi dinleyen, öneri ve tavsiyelerinizi önemseyen ve tedaviyle ilgili endişelerinizi gidermeye odaklanan bir anlayışa sahip Mert TOPÇU kliniği ile en kısa sürede mükemmel dişlere sahip olmanız mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken Mert TOPÇU kliniği ile iletişime gerçek aklınıza takılan tüm soruların cevabını almak; kolay, konforlu, sıkıntısız, endişesiz tedaviler ile tanışmak.

Add Comment