fbpx

Sefaköy En İyi Ortodontist

en iyi ortodontist mert topbaşı
Ortodontist Kimdir?

Ağız içinde düzgün diş dizilimini hedefleyen, bu uğurda pek çok alternatif tedavi yöntemini analiz ederek hasta için en uygun tedavi planını belirleyen ve hayata geçiren diş hekimine ortodontist adı verilir. Ortodontistlik, diş hekimliğine bağlı bir uzmanlık alanıdır. Başarılı ortodonti tedavilerini hayata geçirmesi için söz konusu diş hekiminin ortodonti alanında uzmanlaşmış olması ve bu alanda deneyim kazanmış olması şarttır.
İstanbul Avrupa yakasında çok sayıda uzman diş hekimi sağlık desteği sağlamaktadır. Bunlar arasında başarılı tedavileri ve referanslarıyla öne çıkan isimler bulunmaktadır. Sefaköy’ün en iyi ortodonti uzmanı olarak bilinen isimler arasında Dr. Mert Topbaşı bilhassa göze çarpmaktadır. Ortodonti alanında uzmanlaşmış, bu alanda çok sayıda başarılı tedaviye imza atmış, deneyimli bir isim olarak Mert Topbaşı, Sefaköy’ün en iyi ortodontisti unvanı için son derece uygun bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodonti tedavileri alanında uzman ve deneyimli ortodontistler tarafından hayata geçirilir. Dişlerle ya da çeneyle ilgili mevcut problemin türüne ve boyutuna göre çok sayıda alternatif tedavi yönteminden uygun olan bir tanesi belirlenir. Bunu belirleyecek olan kişi uzman diş hekimidir. Bu noktada hastanın tedaviyle ilgili varsa endişe ve beklentileri de dikkate alınır. Karşılıklı fikir alışverişi içinde üzerinde hemfikir olunan tedavi ise vakit kaybedilmeden hayata geçirilir.
Ortodonti tedavilerinin temelinde uygun bir aparey aracılığıyla dişleri istenilen yöne doğru hareket ettirme arzusu yatar. Söz konusu hareketi gerçekleştirmek için hangi tür aparey kullanılacağı ise uzman hekim tarafından, elbette hasta istekleri de göz önünde bulundurularak, belirlenir. Ortodontik apareyler genel olarak sabit ve hareketli olmak üzere iki grupta toplanmıştır. Sabit apareyler halk arasında daha çok diş teli olarak bilinir. Diş telleri farklı malzemeler kullanılarak ve farklı renklerde hazırlanabilmektedir. Metal diş teli, porselen diş teli, şeffaf diş teli, beyaz diş teli gibi alternatifler mevcuttur. Renk ve kullanılan malzeme bakımından farklı seçeneklerin geçerli olduğu diş telleri, dişlere yapıştırılma yöntemi bakımından da farklılık gösterebilir. Lingual diş teli olarak bilinen apareyler, dişlerin ön yüzeyine değil, arka yüzeyine yapıştırılarak kullanılır.

mert-topbasi-ortodonti-dis-hekimi

Bu şekilde dışardan bakıldığında bu apareylerin varlığı hiçbir şekilde görünmez. Zaten lingual diş teli tedavisinin görünmez diş teli tedavisi olarak adlandırılmasının sebebi de budur. Özellikle ortodonti tedavisinin dış görünüşünü bozacağını düşünen kişilerin endişesini gidermek için son derece avantajlı bir uygulamadır. 
Hareketli apareyler genel olarak şeffaf plaklar olarak bilinir. Bu tedavi yönteminde de hedef dişlerin istenilen yöne doğru hareketini sağlamaktır. Ancak bu hareket bu kez dişler üzerine kalıcı olarak yapıştırılan braketler aracılığıyla değil, şeffaf bir plak aracılığıyla gerçekleştirilir. Şeffaf plağın hasta açısından avantajı istediği zaman çıkarılıp takılabilmesidir. Bu sayede hastanın tedavi süreciyle ilgili estetik kaygıları ortadan kaldırılmış olur.

Ortodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
  • Ağız içinde düzgün sıralanmış dişlere sahip olmak mümkün hale gelir.
  • Diş çapraşıklığı ya da aralıklı diş problemleri yüzünden estetik kaygılara bağlı olarak gelişen psikolojik sorunlar ortadan kalkar.
  • Çenedeki yapısal problemler giderilir
  • Dişlerdeki ve çenedeki problemlere bağlı çiğneme ve konuşmada yaşanan bozukluklar giderilerek fonksiyonel kayıplar yerine konur.
  • Kusursuz dişler ve mükemmel gülüşler sayesinde özgüveni yüksek bir hayat mümkün hale gelir.
istanbul-ortodonti
Ortodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?
  • Çarpık diş
  • Aralıklı diş
  • Eksik diş
  • Sıkışık diş
Ortodonti Tedavisi

Sık Sorulan Sorular

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer?

Bu süre vakanın durumuna göre değişiklik gösterir. Genelde 6 ay ile 2 yıl arasında değişen zaman dilimlerinde tamamlanmış olur.

Pekiştirme tedavisi ya da koruyucu tedavi nedir?

Normal planlanan ortodonti tedavisi tamamlandıktan ve dişler hedeflenen konumlarına taşındıktan sonra dişlerin bu konumlarının tekrar bozulmaması için uygulanan tedavidir. Genellikle plak uygulamasıyla hayta geçirilen bu tedavi sayesinde dişlerin ağız içindeki düzgün konumları kalıcı hale getirilir.

Ortodonti tedavisinde yaş sınırı var mıdır?

Uzman ortodontistin uygun gördüğü her yaştaki insana uygulanabilir.

Ortodonti tedavisinin dış görünüşünü bozacağına inanan kişiler bu kaygılarından nasıl kurtulabilir?

Modern diş hekimliği uygulamaları tam da insanlardaki bu estetik kaygıları gidermeye yönelik olarak geliştirilmiştir. Şeffaf plak, şeffaf diş teli, lingual diş teli gibi alternatif tedavi yöntemleri sayesinde ortodonti tedavileri, kişilerin dış görünüşünü bozmadan hayata geçirilebilmektedir.

+Estetik
Ortodonti kişilerin en çok çekindiği tedavileri bünyesinde barındıran diş hekimliği dallarının başında gelir. Dişlerin ağız içinde düzgün bir biçimde sıralanmasını sağlamayı hedefler. Bu amaçla çarpıklık, seyreklik, diş eksikliği gibi sorunları ortadan kaldırmaya yönelik uygulamaları hayata geçirir. Ancak ağız ve dişlerle ilgili bu türden problemlerin giderilmesine yönelik tedaviler zamana yayılarak gerçekleştirilir. Dolayısıyla tedavi süreçleri hastalar açısından zorlayıcı ve yıpratıcı geçebilmektedir. İnsanların ortodonti tedavilerinden bunca kaçınması ve bu tedavileri erteleme eğilimlerinin sebebi de aslında budur: Estetik kaygı.

Ancak neyse ki modern tıp ve inovatif diş hekimliği uygulamaları hiç durmadan yeni keşifler yapmaktadır. İnsanların ortodontiyle ilgili estetik kaygılarını gidermeye yönelik olarak geliştirilen tedavi yöntemleri sayesinde eskiden tedavi almaktan çekinen insanların kaygıları ortadan kaldırılabilmektedir. Şeffaf plak, şeffaf diş teli, lingual diş teli gibi uygulamalar ile birlikte insanlar mevcut diş problemlerinin çözümünü ertelemeden hayata geçirmektedir. Bu sayede çok daha sağlıklı ve çok daha estetik görünüme sahip dişlere kavuşabilmektedirler.

+Ortodontik

En İyi Ortodontist Sefaköy

Ortodonti tedavilerinde en önemli aşama doğru ve alanında uzman diş hekimine ulaşabilmektedir. Mesleğinde yetkin ve tecrübe sahibi hekime ulaştığınızda sağlığınızı ve estetik görünümünüzü ona gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Güvenebileceğiniz bir hekimle tanışana kadar ise ortodontist tavsiyesi almaya devam etmenizde yarar vardır.

+Profesyonel

Sefaköy En İyi Ortodontist

Sefaköy en iyi ortodontist arayışlarınıza başarılı bir hekimle yanıt verebilir. Dr. Mert Topbaşı ile ortodonti başta olmak üzere ağız ve diş sağlığına dair her türlü probleminize kalıcı çözümler bulabilirsiniz. Eğitimi, akademik kariyeri, uzmanlığı, mesleki becerisi, bugüne kadar başarıyla hayata geçirdiği tüm tedaviler, hasta odaklı ve empati merkezli tedavi yaklaşımıyla Mert Topbaşı sizi ortodonti tedavileriyle ilgili her türlü kaygıdan ve endişeden kurtarabilir. Bunun için tek yapmanız gereken Sefaköy’ün en iyi ortodonti doktoru olarak öne çıkan Mert Topbaşı’nın muayenehanesini ziyaret etmek!