fbpx

Bakırköy Şeffaf Plak

Bakırköy şeffaf plak hizmetleri ve alanında uzman doktor Mert TOPBAŞI ile arzuladığınız dişlere ve gülümsemeye kavuşun.

Bakırköy şeffaf plak tedavisi, bilgisayar ortamında hazırlanan ve tedavinin belirli aşamalarında kullanılmak üzere ayrı ayrı üretilen şeffaf plaklardan oluşur. Telsiz ortodonti tedavisi olarak ta bilinen invisalign yani şeffaf plak tedavisi, tel kullanılmadan bilgisayar ortamında 3 boyutlu yazıcılarla, kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklar ile yapılan ortodonti tedavisidir. Kullanımı tel tedavisine göre daha pratik ve kolaydır.

Bakırköy şeffaf plak tedavisi,

 • Diş aralıklarının kapatılması,
 • Dişlerin hizalanması,
 • Diş yapısının düzgün bir hale getirilmesi,
 • Yanlış çene kapanışları,

ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır.

Bakırköy Şeffaf Plak ve Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Bakırköy şeffaf plak tedavisinin en büyük avantajlarından biri de, ağız yapısının 3 boyutlu görüntüsü alınarak şeffaf plakların kişiye özel hazırlanabilir olmasıdır. Şeffaf plaklar, bilgisayar ortamında hazırlandığı için diş tellerinde yaşanan sorunlar yaşanma olasılığı daha düşüktür.

Şeffaf plak tedavisinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz,

 • Dişlerde metal bir tel bulunmadığı için ağız içinde veya diş etlerinde herhangi bir reaksiyona veya sürtünmeden dolayı yaralanmalara neden olmaz.
 • Çıkartılabilir olması nedeniyle plaklar, gerektiğinde çıkartılarak tekrar kolaylıkla takılabilir.
 • Tel tedavisinde dişlere uygulanan güç nedeniyle ortaya çıkan ağrı ve rahatsızlıklar şeffaf plak tedavisinde en aza iner.
 • Şeffaf plaklar pürüzsüz yapıları nedeniyle ağızda tellere göre daha az rahatsızlık verirler.
 • Şeffaf plaklar hijyen açısında daha sağlıklıdırlar.
 • Şeffaf olmaları nedeniyle görünümde daha az rahatsızlığa sebep olurlar.
 • Yemek sırasında diş tellerine göre daha az rahatsızlık verirler.
 • Diş yapısına göre şeffaf plak tedavisi diş tellerine göre daha hızlı sonuç verir.
 • Konuşma sırasında tellere göre şeffaf plaklar daha az rahatsızlık verir.

Bakırköy şeffaf plak tedavisi için Uzm. Dr. Mert Topbaşı ve ekibi kullanılan en son teknolojiye sahip ekipmanlar ile en iyi sonucu alabilmeniz için uygun tedavi yöntemleri uygulamaktadır.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ortamında tedavi sürecinin simülasyon üzerinde görünebilir olması.

Şeffaf plaklar hazırlanmadan önce, hastanın ağız ve diş yapısı 3 boyutlu tarayıcılar ile taranarak veriler buradan bilgisayar ortamına aktarılır. Bilgisayarda hasta için gerekli şeffaf plaklar, düzeltilmesi gereken dişler için her biri 0.05 mm değişikliğe sahip olacak şekilde hazırlanırlar. Son aşamada ölçüleri hazırlanan şeffaf plaklar 3 boyutlu yazıcılardan çıkarılarak tedavide uygulanmaya başlanır.

 • Şeffaf plaklarla elde edilebilecek değişiklikler,
 • Şeffaf plakların değişim süreleri,
 • Dişlerde hangi aşamadan ne kadar değişikliğin meydana gelebileceği,
 • Son aşamada dişlerde edilmesi planlanan düzen,

bir simülasyon üzerinde görüntülenerek hasta bilgilendirilebilir. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı sürece, bu simülasyon üzerinde belirtilen zamanlarda şeffaf plaklar yenileri ile değiştirilerek bir sonraki aşamaya geçilir.

Bakırköy şeffaf plak tedavisi için Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI ile görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bakırköy Şeffaf Plak Tedavisi ve Başarı Oranı

Bakırköy Şeffaf plak tedavisinde başarı sağlanabilmesinde en büyük pay, hastanın tedavi sürecine ne kadar uyumlu yaklaştığı ile doğru orantılıdır. Diş telleri ile yapılan tedavide hastanın telleri her istediğinde çıkarma imkanı veya tedavi sürecini değiştirme potansiyeli olmadığı için şeffaf plak tedavisine göre zorunlu koşullar nedeni ile daha başarılı olarak algılanabilir. Ancak şeffaf plak tedavisinde hasta tedavi sürecine tam olarak katılırsa hem daha rahat bir tedavi süreci geçirir hem de daha kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Şeffaf plak tedavisinde başarılı olunabilmesi için hastanın şeffaf plağı günde en azından 22 saat kullanması gerekir. Tedavi sürecinin başarı ile sonuçlanabilmesi için şu noktalara dikkat edilmesi gerekir.

 • Şeffaf plak her gün en azından 22 saat kullanılmalıdır.
 • Zorunlu olmadıkça dişlerden çıkarılmamalıdır.
 • Değişim zamanlarına aksatılmadan uyulmalıdır.
 • Kullanım süreleri zorunlu nedenlerle değişirse mutlaka ortodonti hekimine bildirilmelidir.

Bu noktalara dikkat edildiği taktirde şeffaf plak tedavisinin başarı oranı yüksektir.

Bakırköy Şeffaf plak tedavisinde kullanımda aksamalar olduğunda ne yapılır? Bu gibi durumlarda program dışına çıkılarak aksamaları gidermek amacıyla, ara şeffaf plaklar üretilerek tedaviye bu plaklarla devam edilir.

Bakırköy Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf plak tedavileri ülkemizde ilk uygulanmaya başladığında, tedavide kullanılacak şeffaf plaklar yurtdışında üretilerek kullanılmakta idi. Şeffaf plakların yurtdışından getirildiği dönemde fiyatlar doğal olarak diş teli tedavisine göre daha yüksekti. Ancak günümüzde, şeffaf plakların üretimi ülkemizde de mümkün olduğu için fiyatlar diş teli tedavisi fiyatları ile hemen hemen aynı seviyelere gelmiştir.

Rekabet ortamı ve hızla gelişen teknoloji sayesinde şeffaf plakların üretiminin her geçen gün artması  fiyatları aşağıya çekmektedir. Bakırköy Şeffaf plak fiyatları da gelişen teknoloji ve artan talepler oranında daha makul seviyelere çekilmeye devam etmektedir. Fiyat avantajlarındaki artış ve diş teline göre sağladığı avantajlar nedeniyle şeffaf plaklar giderek artan oranda talep görmektedir.

Herkes invisalign (Şeffaf Plak) Yaptırabilir mi?

Bakırköy Şeffaf plak tedavisi yani invisalign tedavisi,

 • Çocuklar
 • Gençler
 • Yetişkinler

tarafından yaptırılabilir. Ancak şeffaf plak tedavisine uygun olup olmadığınız, uzman bir doktor tarafından dişler muayene edildikten sonra karar verilir. Şeffaf plak tedavileri daha çok hafif ve orta aşamalardaki bozuklukların tedavisinde kullanılır. İleri seviye diş bozukluklarında diş telleri ile tedavi etmek daha uygun olabilir. Tedavide şeffaf plak mı yoksa diş teli mi kullanılabileceği konusunda en doğru kararı ortodonti alanında uzman diş hekimi verecektir.

Ortodonti tedavisinde, dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın şeffaf plak kullanımında düzenli kullanımın önemli oluşudur. günlük takılması gereken süreye uyulması, kullanımda aksama olduğunda diş hekimine mutlaka bildirilmesi gerekir. Aksi taktirde, şeffaf plaktan beklenen başarı elde edilemeyecektir.

Bakırköy şeffaf plak tedavisi ve tedavi sürecinde ortodonti alanında uzman, Uzm. Dr. Mert TOPBAŞI ile arzuladığınız dişlere sizde katılabilirsiniz.

Bakırköy Şeffaf Plak

Kliniğimiz, diş estetiği ve düzeltme alanında uzmanlaşmış, güvenilir ve kaliteli hizmet sunan bir diş kliniğidir. Uygulanan şeffaf plak tedavisi, dişlerdeki düzensizlikleri düzeltmek ve doğru bir ısırığa ulaşmak isteyen hastalara, estetik ve konforlu bir seçenek sunar.

Şeffaf plak tedavisi, geleneksel braketlerle tedavi edilen durumları düzeltmek için tercih edilen modern bir yöntemdir. Kliniğimizdeki uzmanlar, hastaların ihtiyaçlarını ve beklentilerini dinler ve tedavi sürecini buna göre planlar. Tedavi planı oluşturulurken, hastaların diş yapısı, düzensizlik derecesi ve tedavi süresi gibi faktörler dikkate alınır.

Şeffaf plaklar, şeffaf ve görünmez yapıları sayesinde estetik açıdan avantaj sağlar. Ayrıca, geleneksel braketlerde olduğu gibi metal parçaların olmaması, tedavi süresince daha rahat bir deneyim yaşanmasını sağlar. Plaklar, istenilen düzeltmeyi elde etmek için düzenli olarak değiştirilir ve tedavi sürecinin başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Bakırköy Şeffaf Plak kliniği, gelişmiş teknolojileri ve güncel yöntemleri kullanarak, hastalarına en iyi hizmeti sunmayı amaçlar. Tedavi süreci boyunca hastaların ilerlemesi izlenir ve düzenli kontrollerle takip edilir.

Eğer düzensiz dişlerinizi düzeltmek, güzel bir gülümseme elde etmek ve estetik bir tedavi deneyimi yaşamak istiyorsanız, Bakırköy Şeffaf Plak kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman hekimlerimiz, sizlere en uygun tedavi planını oluşturmak ve sizleri sağlıklı bir gülümsemeye kavuşturmak için burada sizi bekliyor. Bakırköy Şeffaf Plak kliniği, gülümsemenize değer verir.

Add Comment