fbpx

Küçükçekmece En İyi Ortodontist

en iyi ortodontist mert topbaşı
Ortodontist Kimdir?

Ortodonti; dişlerin ağız içinde düzgün bir biçimde sıralanmasını hedefleyen, diş veya yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen, bu yolda çeşitli ortodontik apareyler aracılığıyla alternatif tedaviler gerçekleştiren diş hekimliği dalıdır. Ortodontist ise ortodonti alanında uzmanlık almış olan diş hekimidir.
Ortodonti, diş hekimliğinin en yoğun bölümlerinden biridir. İnsanlar pek çok farklı ağız ve diş sağlığı problemi için ortodontistlere başvuruda bulunur. Büyük kentlerde ortodontist arayışlarının karşılığında çok sayıda alternatif hekim ismine ulaşmak mümkün. İstanbul bu açıdan oldukça verimli bir kenttir. Şehrin Avrupa yakasında ortodonti tedavisi konusunda destek sağlayan uzman hekimler arasında Dr. Mert Topbaşı’nın ismine de rastlayabilirsiniz. Özellikle Küçükçekmece’nin en iyi ortodontisti şeklinde yapılan aramalar insanları Mert Topbaşı ismiyle buluşturacaktır.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodontinin en çok talep gören diş hekimliği dalları arasında yer aldığını belirtmiştik. Ancak ortodonti tedavisi aynı zamanda en çok ertelenilen, en çok endişe duyulan tedavilerin de başında geliyor. Bunun temel nedeni ortodonti tedavilerinde, dişlere takılarak kullanılan ortodontik apareylerdir. İnsanlar belirli bir zaman dilimi boyunca bu apareyleri kullanmak durumundadır. Ancak dişlerin üzerine yapıştırılarak ya da takılarak kullanılan apareylerin bir kısmı dışarıdan bakıldığında görünür. Bu durum kişinin konuşma ve gülme gibi eylemleri gerçekleştirirken çekinmesi, kaygılı hissetmesi gibi sonuçlar doğurur. Kişinin, dış görünüşünü bozan bir tedavi sürecinden uzak durması ne yazık ki yaygın karşılaşılan bir durumdur.
Ancak neyse ki modern ortodonti tedavileri kişinin bu konuyla ilgili kaygılarını büyük oranda geçirmeye yönelik gelişmelere imza atmaktadır. Yeni ve etkili tedavi yöntemleri sayesinde artık insanların dış görünüşüm bozulacak diye tedaviden kaçma eğilimleri son bulmaktadır. Dişler üzerinde kısmen ya da hiç görünmeyen apareylerle gerçekleştirilen tedaviler sayesinde insanlar hayal ettikleri kusursuz dişlere ve mükemmel gülüşlere kavuşabilmektedir.
Ortodonti tedavileri temel olarak sabit ve hareketli apareyler aracılığıyla gerçekleştirilir. Sabit apareyler diş teli olarak da bilinir. Diş yüzeyine tek tek yapıştırılan braketler ve tel aracılığıyla dişler zaman içinde hedeflenen pozisyonlarına çekilir. Söz konusu braketler farklı renklerde ve farklı malzemeler kullanılarak kişiye özel hazırlanır. Şeffaf braket türleri olduğu gibi metal renginde ya da beyaz braketler de hazırlanabilmektedir. Bunun dışında bir de lingual diş teli olarak bilinen yöntem mevcuttur. Lingual diş telleri dişlerin görünen üst yüzeyine değil, ağzın arka tarafındaki alt yüzeyine yapıştırılır. Yani lingual diş telinde fark, yapıştırılan yüzeydir. Dişlerin iç arka tarafına yapıştırılan braketler dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde görünmez. Zaten lingual diş teli tedavisi bu sebeple görünmeyen diş teli tedavisi olarak da bilinir.

mert-topbasi-ortodonti-dis-hekimi

Hareketli apareyler ise genellikle şeffaf plak tedavisiyle bilinir. Şeffaf plaklar kişiye özel olarak ve adından da anlaşılacağı üzere şeffaf malzemeden üretilir. Kişi, tedavi süresince söz konusu plakları istediği zaman rahatlıkla çıkarıp takabilir. Böylece tedavi, kişinin sosyal hayattaki dış görünümünü etkilemez.
Ortodonti tedavilerinin tamamlanması zamana yayılır. Vakanın durumuna göre ortalama 1 ila 2 yıl arasında tamamlanmış olur. Bu süre içinde düzenli hekim kontrolleri gerçekleştirilir. Diş hekimi kontroller esnasında apareyler üzerinde gerekli güncellemeleri yapar ve tedavi bu şekilde dişler istenilen pozisyona gelene kadar devam eder.
Dişlerinizin kusursuz görünümlerine kavuşmasını sağlamak için en güncel ve alternatif ortodonti tedavilerinden yararlanmalısınız. Bunun için öncelikle alanında uzman ve güvenilir bir diş hekimi bulmalısınız. Referansları sağlam, işini severek yapan ortodontist tavsiyesi alarak kendinizi ve sağlığınızı emin ellere teslim etmelisiniz. İstanbul, Küçükçekmece en iyi ortodonti uzmanı arayışlarınızın sizi ulaştıracağı isimler arasında Dr. Mert Topbaşı da vardır. Gerek aldığı eğitim ve akademik kariyeri, gerek ortodonti alanındaki uzmanlığı, gerekse deneyimiyle fark yaratan Mert Topbaşı ile problemsiz, konforlu ve estetik kaygılardan arınmış bir tedavi sürecini hayata geçirebilirsiniz.

Ortodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
 • Sizi diş çarpıklığı, diş seyrekliği ya da diş eksikliği gibi hem fonksiyonel hem de estetik açıdan zorlayıcı durumlardan tamamen kurtarır.
 • Çiğneme, konuşma ve gülme gibi hayati eylemeleri zorlanmadan ve gönül rahatlığıyla hayata geçirmenize olanak tanır.
 • Sizi, diş kusurlarına bağlı olarak ortaya çıkabilen psikolojik sorunlardan, özgüven kaybından, sosyal hayattaki başarısızlıklardan korur.
 • Çapraşık diş ya da dizilim bozuklukları gibi problemlere bağlı olarak gelecekte ortaya çıkabilecek diş aşınması ya da diş eti hastalıkları gibi durumları engeller.
istanbul-ortodonti
Ortodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?
 • Diş çapraşıklığı
 • Aralıklı diş
 • Dişlerde dizilim bozukluğu
 • Dönük diş
 • Sıkışık diş
 • Diş eksikliği
 • Çene darlığı
 • İleri-geri çene problemi
Ortodonti Tedavisi

Sık Sorulan Sorular

Ortodonti tedavisi ne kadar zamanda tamamlanır?

Genellikle 6 ay ile 1.5 yıl  içinde tamamlanmış olur.

Ortodonti tedavisinde yaş sınırı var mıdır?

Hayır, yoktur. Diş hekiminin uygun bulması halinde her yaştaki hasta için uygulanabilir.

Ortodonti tedavisinde estetik kaygı nasıl giderilir?

Alternatif ortodonti tedavileri apareylerin dışarıdan görünmesini büyük oranda engeller niteliktedir. Dolayısıyla söz konusu güncel tedavilerde estetik kaygılar büyük oranda giderilir yahut tamamen ortadan kalkar. 

+Estetik
Dişlerle ve çeneyle ilgili pek çok yapısal ya da zamanla ortaya çıkan problemler ortodonti tedavileriyle giderilebilmektedir. Ancak ortodonti tedavileri hem hasta hem de tedaviyi planlayan uzman hekim açısından bir parça sabır ve disiplin gerektirmektedir. Bu nedenle insanlar söz konusu tedavilerden kaçma eğilimi gösterebilmektedir.

Halbuki modern diş hekimliği uygulamaları her alanda olduğu gibi ortodonti tedavilerinde de çığır açıcı yeniliklere imza atmaktadır. Artık tedaviler son derece etkilidir ve kişileri estetik kaygılara sürüklemeyecek nitelikte planlanabilmektedir. Dolayısıyla artık sağlıklı ve mükemmel görünüme sahip dişlere sahip olmak, sancılı ve kaygılı tedavi süreçlerini gerekli kılmaz. Şeffaf plak, lingual diş teli, şeffaf diş teli gibi çok sayıda yöntem ile süreç son derece konforlu ve rahat bir nitelik kazanmıştır.

+Ortodontik

Küçükçekmece En İyi Ortodontist

Siz de ortodonti tedavilerinizi artık ertelemeyin. Alanında uzman ve mutlaka tecrübe sahibi bir hekime danışarak mevcut problemleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olun. Tedavinizi, hekiminizle karşılıklı fikir alışverişi içinde, kendi talep ve beklentilerinizi de belirterek, planlayın. Size özel, sizin günlük yaşamınıza adapte olacak tedaviler aracılığıyla kusursuz görünüme sahip dişlere kavuşun. Mükemmel gülüşünüzü yaşamınızdan esirgemeyin.

+Profesyonel

En İyi Ortodontist Küçükçekmece

İstanbul, Küçükçekmece en iyi ortodonti doktoru aramalarınız için başarılı isimlere ulaşabileceğiniz bir bölge olma özelliği taşır. Dr. Mert Topbaşı, Sefaköy bölgesindeki muayenehanesinde bugüne kadar çok sayıda hastayı hayal ettiği dişlere kavuşturmuş tecrübeli bir diş hekimidir. Siz de Küçükçekmece en iyi ortodontist arayışınıza Dr. Mert Topbaşı ile son noktayı koyabilir, sağlığınızı ve dişlerinizin estetik görünümünü mesleğinin en ehil isimlerinden birine teslim edebilirsiniz. Kısa süre içinde kendiniz için en ideal dişlere ve ağız dolusu gülüşlere sahip olmanız işten bile olmayacaktır.